Par Dali Dali 3. līgu

 

“Dali Dali” 3. līga ir plašākās Latvijas futbola sacensības pieaugušajiem, kas kopš 1992. gada katru sezonu pulcē lielu skaitu futbola entuziastu un amatieru. 2022. gada sezonā čempionātā piedalās 37 komandas, kas sadalītas četrās reģionālajās zonās.

Latvijas vīriešu klubu futbola sistēmā “Dali Dali” 3. līga veido pašu piramīdas pamatu. Tā ir pēc spēka ceturtā spēcīgākā līga valstī, kurā pārsvarā piedalās īsteni futbola entuziastu kolektīvi. Čempionāts tradicionāli lepojas ar savu plašo ģeogrāfiju, kam daudzskaitlīgajā Latvijas futbola notikumu klāstā nav līdzvērtīgu turnīru.

2022. gada sezonā “Dali Dali” 3. līga ir pārstāvēta ar komandām Rīgā, Rēzeknē, Olainē, Tukumā, Balvos, Jelgavā, Iecavā, Upesciemā, Dobelē, Krāslavā, Grobiņā, Bauskā, Ilūkstē, Ādažos, Salaspilī, Saldū, Ludzā, Brocēnos, Ogrē, Madonā, Līvānos, Pļaviņās, Cēsīs, Siguldā, Varakļānos, Valkā un Gulbenē.

Centra, Rietumu un Austrumu zonās komandas šosezon aizvada divu apļu turnīru, pēc kura katras zonas divas labākās komandas nopelnīs vietu finālturnīrā.

Ziemeļu zonā katras grupas komandas aizvada divu apļu turnīru, pēc kura trīs labākās komandas, ņemot līdzi savstarpējo maču rezultātus, aizvada vēl vienu apli pret sāncensēm no otras grupas, kamēr grupu ceturto un piekto vietu ieguvējas spēkojas savā starpā. Arī šeit finālturnīram kvalificēsies divas labākās vienības.

Finālturnīrs notiks pēc “Play-off” principa (divas ceturtdaļfināla spēles, divas pusfināla spēles un spēles par vietām).

Čempionāta pirmo četru vietu ieguvēji nopelnīs tiesības 2023. gadā sacensties Latvijas 2. līgā.